Wiadomości

12.05.2015 - 17:46
hp

11 maja uczniowie OP, kl. I i II wzięli udział w pikniku zorganizowanym przez bibliotekę dla dzieci, która mieści się na ul. Orzepowickiej – naprzeciw naszej szkoły. Zamiast udziału w typowej  lekcji bibliotecznej, młodzi czytelnicy mogli bawić się, tańczyć i śpiewać w towarzystwie dzieci z okolicznych szkół i przedszkoli. Było wesoło i kolorowo… choć nikt w tym dniu nie myślał o czytaniu.

11.05.2015 - 17:45
hp

Dzisiaj nastąpiło wręczenie nagród i dyplomów uczestnikom konkursu "Galileo" z języka angielskiego. A mamy się z czego cieszyć!
Oto laureaci:
1. miejsce - Franciszek Lampart oraz Mateusz Obłój z kl. V a,
4. miejsce - Paweł Dragon kl. V a,
5. miejsce - Hanna Marek i Magdalena Hanak z kl. V a,
6. miejsce - Marta Michno i Hubert Zimny kl. V a,
7. miejsce - Olimpia Baryła i Rafał Małecki kl. V a,
8. miejsce - Aleksandra Miera kl. V a i Michał Grząśko kl. IV a,

11.05.2015 - 17:27
hp

9 maja to obchodzony w państwach Unii Europejskiej Dzień Europy. W naszej szkole też odbyły się obchody tego święta. Uczennice i uczniowie zapoznali się z ciekawostkami dotyczącymi funkcjonowania UE, odgadywali zagadki dotyczące państw UE, oglądali film animowany, a reprezentanci klas walczyli w Konkursie Wiedzy o Europie. Zwycięzcą w tym quizie została kl. IV a, 2. miejsce zajęła kl. VI a, a 3. - kl. V a.
Rozstrzygnięto ogłoszone konkursy:
1. "Polska moneta euro": 1. miejsca zajęli: Mateusz Rycman z kl. III a i Aleksandra Palenga z kl. V a.

11.05.2015 - 17:11
hp

Z inicjatywy Samorządu Szkolnego w środę odbył się Dzień Lemoniady. Z samego patrzenia na cytryny - ciekła ślinka. Chętnych do wypicia lemoniady było wielu, a zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na protezy dla Oliwierka z Zawiercia, który urodził się bez rąk i nóg.
Chętnie bierzemy udział w takich akcjach!

11.05.2015 - 17:02
hp

Zosia Piechaczek z kl. III a została laureatką II miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Piękno gór". Wyróżnienie zdobyła Liwia Wojtczak z kl. VI a.
Gratulujemy!

06.05.2015 - 12:38
hp

30 kwietnia na ośrodku BUSHIDO odbyła się kolejna edycja konkursu historyczno - sprawnościowego "Od Odyseusza do Zawiszy Czarnego". Wzięły w nim udział klasy 4 - 6.
Uczniowie podzieleni na trzy drużyny: Gladiatorzy, Mona Lisa, Żołnierze Wyklęci rywalizowali w wyścigach rzędów. Zadania historyczne to różne krzyżówki, rebusy i łamigłówki.
Zdecydowaną przewagę zdobyli Gladiatorzy i oni zdobyli miejsce pierwsze,  Mona Liza uplasowała się na miejscu drugim, a Żołnierze Wyklęci na trzecim.

04.05.2015 - 15:58
hp

W ubiegłym tygodniu na zmodernizowanym stadionie lekkoatletycznym w Rybniku odbyły się zawody szkół podstawowych w czwórboju lekkoatletycznym. Nasza szkoła wystawiła reprezentację dziewcząt i chłopców. Chłopcy swoje konkurencje zaliczyli we wtorek, dziewczyny w środę. Każdy ze sportowców musiał się sprawdzić w czterech konkurencjach: bieg na 60m, skok w dal, rzut piłeczką palantową i bieg na 600/1000m.

28.04.2015 - 18:47
hp

W piątek gościliśmy w naszej szkole wybitnego podróżnika - kajakarza - pana Aleksandra Dobę. Pełni emocji wysłuchaliśmy, czasem mrożących krew w żyłach, opowieści o samotnej przeprawie przez Ocean Atlantycki, o spotkanich z niezwykłymi zwierzętami morskimi oraz o zmaganiach z własnym ciałem i psychiką.
Pana Aleksandra oraz naszych uczniów można posłuchać tu:

21.04.2015 - 20:10
hp

Podróżnik Roku "National Geographic" - pan Aleksander Doba będzie gościem w naszej szkole!
Przypomnijmy, że pan Aleksander  został pierwszym człowiekiem w historii, który przepłynął kajakiem z Europy do Ameryki Północnej.
Zaszczyt spotkania tego znakomitego Człowieka będzie miał miejsce w budynku Społecznej Szkoły Podstawowej, 24 kwietnia o godz. 8.15.
Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów obu naszych szkół, ich Rodziców, nauczycieli oraz innych zainteresowanych.

13.04.2015 - 17:18
hp

Miniony miesiąc obfitował w wiele wydarzeń w szkolnym kalendarzu. Było to zarówno konkursy intelektualne, jak i sportowe. Wśród tych drugich odbyły się zawody tenisa stołowego, piłki nożnej halowej w Szkole Podstawowej nr 21, gdzie nasza szkoła zakwalifikowała się do ścisłego finału dwunastu najlepszych szkół podstawowych z Rybnika i okolic, a także na sam koniec marca odbyły się zawody pływackie.