Wiadomości

21.09.2014 - 14:39
hp

W ramach piątkowych zajęć uczniowie klasy II a wzięli udział w I Rybnickim Festiwalu Nauki. Było mnóstwo niesamowitych pokazów oraz eksperymentów. Uczniowie doświadczali złudzeń optycznych, sterowali robotami, oglądali plamy na słońcu, dowiedzieli się, jak działają niektóre ludzkie narządy i... wiele by jeszcze pisać! Odkrywanie tajemnic z dziedziny fizyki, chemii, biologii czy astronomii było świetną zabawą!

18.09.2014 - 16:58
hp

W ramach zajęć ruchowych trzeciaki wybrały się na "siłownię pod chmurką". Co tu dużo pisać, lepiej zobaczyć ich w akcji:)

18.09.2014 - 16:28
hp
Na lekcjach języka angielskiego uczniowie OP oraz klasy I a uczyli się oraz utrwalali nazwy kolorów: polowali na kolorowe kartki, pokonywali kolorowy tor przeszkód, wskazywali odpowiednie kolory na przedmiotach w sali oraz rysunkach w podręczniku, opisywali kolory swojej garderoby oraz tradycyjnie kolorowali. Było aktywnie i wesoło!
Zobaczcie sami jak to wyglądało!
18.09.2014 - 16:22
hp

W środę klasa V a przeprowadziła pierwszą w tym roku szkolnym akcję charytatywną pod wdzięczną nazwą "Dzień Babeczki". Uczniowe sprzedawali na przerwach przygotowane wcześniej z pomocą rodziców przepyszne babeczki z czekoladą, z gruszkami, z malinami, z jagodami, ze śmietaną... Cały dochód ze sprzedaży (ponad 300 zł) przeznaczony zostanie na pomoc dziewczynce chorej na nowotwór złośliwy.
DZIĘKUJEMY!

18.09.2014 - 16:18
hp

Korzystając z pięknej, słonecznej pogody nasze przedszkolaki wyruszyły na spacer do lasu. Jednak, ku ich zdziwieniu – zamiast leśnych zwierząt – między drzewami zobaczyli kolorowy plac zabaw. Oczywiście nie przeszli koło niego obojętnie, a zabawa była wspaniała!

17.09.2014 - 16:53
hp

W związku z nadchodzącym Dniem Języków Obcych (European Day of Languages)  organizujemy w naszej szkole konkurs "Learning Languages is important / Sprachen Lernen is wichtig). Gorąco zachęcamy do uczestnictwa i tworzenia ciekawych prac, które należy składać u pani Dominiki Matuszek do poniedziałku 22 września.

17.09.2014 - 16:49
hp

W klasie III a, podczas zajęć plastyczno - technicznych powstały miniaturkowe huśtawki.
Jednocześnie - już teraz - zachęcamy wszystkich mieszkańców dzielnicy Nowiny - Maroko do wzięcia udziału w głosowaniu nad inwestycją pt. "Plac Zabaw", który miałby powstać przy naszej szkole i służyć wszystkim dzieciom. Szczegóły wkrótce.

17.09.2014 - 16:42
hp

Na spotkaniu w Klubie Odkrywców kl. III a  pojawił się mały gość. Była to świnka morska o wdzięcznym imieniu - Chrumcia. Młodzi Odkrywcy poznali tajemnice trybu życia, przyzwyczajenia oraz sposoby opieki nad takim zwierzęciem.
Chrumcia chętnie pozowała do zdjęć. Zobaczcie sami:)

12.09.2014 - 15:52
hp

Chcesz się dowiedzieć jak z papieru wyczarować żabę, nietoperza lub samolot? Jeżeli tak, to koło origami jest właśnie dla Ciebie. Pierwsze zgięcia i zagięcia na kartkach powstały już w tym tygodniu, czego efektem był piękny, przestrzenny motyl. A co Ty razem z nami wyczarujesz z papieru? Czekamy na Ciebie we wtorki i w środy w sali oddziału przedszkolnego.

12.09.2014 - 15:49
hp

Minęło lato i wakacje, a w świetlicy znów czekają koleżanki i koledzy, z którymi pod opieką nauczycieli kreatywnie i miło można spędzać czas wolny.